Adrasan'da Gezilecek Yerler

Adrasan’da gezilebilecek yerleri sizler için derlemeye çalıştık. Şehir hayatından bir nebze olsun uzaklaşmak, deniz, doğa, tarih üçgeninde harika bir vakit geçirmek için en çok tercih edilen Antalya’nın tatil beldesi olan Adrasan’ın muhteşem güzelliklerini anlatacağız sizlere. Hazırsanız başlayalım.

Adrasan Plajı

1 - Adrasan'ın Harika Plajı

Adrasan Plajına gelmeden denize girdim sahilde yürüdüm demeyin. Adrasan’ın çok temiz ve güzel bir plajı vardır. Öyle ki dünyanın her yerinden ziyaretçi akınına uğramaktadır.Toprak Camping’e çok yakın sadece 2 dk yürüme mesafesinde olan Adrasan Plajına Toprak Camping de yer ayırtıp her an bu plaja da ulaşabilirsiniz.

Toprak Camping fiyat bilgisi bizimle hemen iletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

Adrasan Deresi

2 - Adrasan Deresi

Adrasan Deresi Bey Dağları milli parkındaneşsiz güzellikleri ile Adrasan Koyuna dökülüyor. Adrasan Deresi ağaçların içerisinden geçtiği için mükemmel bir güzelliğe sahiptir. Bu dere kenarındaki restaurantlarda yemek yiyip güzel vakit geçirebileceğiniz alanlar mevcuttur.

Toprak Camping’e geldiğinizde burası ile alakalı bilgileri de bizden alabilirsiniz.

Adrasan Balıkçı Koyu

3 - Adrasan Balıkçı Koyu

Adrasan Balıkçı Koyu sizde göreceksiniz ki Adrasan’a geldiğinizde sadece 15-20 dk yürüme ile ulaşabileceğinizsakin bir koydur. Adrasan’ın zaten çok temiz ve güzel olan plajına ek olarak burayı da tercih edebilir, ağaçlar altında gölge bir yer bulabilir ve eşsiz bir deniz keyfi yaşayabilirsiniz.

Toprak Camping’den Balıkçı Koyu ile alakalı bilgi sahibi de olabilirsiniz.

Adrasan Tekne Turları

4 - Adrasan Tekne Turları

Adrasan Tekne Turları hemen Adrasan plajında bulunan onlarca tekne ile yapılan eşsiz bir turdur. Görmek isteyeceğiniz Suluada, Amerikan Koyu, Fenerkoyu, Mavi Mağara gibi güzellikleri keşfetmenizi sağlayacak ve bu koylarda denize girmenize de olanak sağlayacaktır. 

Adrasan Tekne Turları hakkındaki bilgiyi de Toprak Camping ekibimizden alabilirsiniz.

Gelidonya Feneri

5 - Gelidonya Feneri

Gelidonya Feneri 227 mt yüksekliği ile Türkiye’nin en büyük klavuz feneri olduğunu duymuşsunuzdur. Taşlıkburnu feneri olarak da bilinen bu yere Adrasan ve Karaözden olmak üzere 2 farklı yol ile ulaşılabilmektedir.

Gelidonya Fenerine gitmek için biraz zahmet çekseniz de bir doğa yürüyüşü olarak kabul edebilirsiniz. Ama Gelidonya Feneri manzarasına ulaştığınızda bu zahmete girdiğinize değecektir.

Adrasan Kalesi

6 - Adrasan Kalesi

Adrasan Kalesine gitmek de biraz zahmetli. Her ne kadar kaleden sadece kalıntılar kalmış olsa da bulunduğu konum itibari ile eşsiz bir manzaraya sahiptir.

Adrasan Kalesi Adrasan’da gezilebilecek yerler arasındadır. Adrasan Kamp Alanı olan Toprak Camping’e geldiğiniz de daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yanartaş

7 - Yanartaş

Yanartaş yada diğer adıyla bilinen Chimaera sadece Adrasan değil Antalya’ya gelen herkesin görmesi gereken bir yerdir. Binlerce yıldır yandığı söylenen bu yer için efsanaler vardır. Kimera(Chimera); aslan başı, keçi gövdesi ve yılan kuyruğuyla yerin yedi kat altında yaşayan bir canavar ve bu alevler de onun nefes alıp verişi gibi.

Olimpos

8 - Olimpos

Olimpos Adrasan’a çok yakındır. Musa Dağı‘nın diğer tarafında kalıyor. Olimpos için görmeniz gereken en önemli yer Olimpos Antik Kenti diyebiliriz. Her ne kadar Olimpos’a gelenlerin amacıantik kenti gezmek değil denize girmek olsa da sizlere önerimiz Olimpos Antik Kentini mutlaka gezmeniz olacaktır.

Karaöz

9 - Karaöz

Adrasan’dan Gelidonya Fenerine gitmek için güzergahımızda olan Karaöz sakinliği ile bilinen bir yerdir. Eğlence arayanlara değil sakinlik arayanlara hitap etmektedir. Bunu bilmenizde fayda olduğunu düşündük.

Çıralı

10 - Çıralı

Çıralı, tarihi doğası ve sakinliği ile tercih edilen bir tatil beldesidir. Sadece bizler için değil caretta carettalar içinde durum böyledir. Caretta carettaların yumurtalarını bıraktığı için sahili koruma altındadır. Akşamları bu sahile inmek, ışık yakmak vs yasak olduğundan gökyüzündeki yıldızları izleyebilirsiniz.